Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Genel Chat Grup Sohbet
grup sohbet
0 Yorum
493 görüntüleme
Grup Sohbet

Grup Sohbet

Grup sohbet ilk olarak 1970’lerde Talkomatic adlı bir araçta icat edildi. İnsanlar mesajların anında göründüğünü görebilmeyi sevdiler.

grup sohbet

grup sohbet

Bazen mevcut bir topluluk, sanal olarak buluşmaları için bir çevrimiçi sohbet odası oluşturur ve diğer zamanlarda, çevrimiçi sohbet odaları daha önce hiç var olmayan topluluklar oluşturur. Çocukken kedi severler için bir sohbet odasında takılırdım ve köpek severlerle “siber savaşlar” yapardık. Birçoğumuz komşularla kolayca oynayamayacağımız kırsal alanlarda yaşıyorduk, bu yüzden yeni arkadaşlarla çevrimiçi oynamanın yollarını bulmaktan mutluyduk.

Grup sohbet sadece sosyalleşmek için bir araç değil, artık iş operasyonları için de gerekli. Küresel şirketlerin yarısından fazlası ya uzaktan (ofis dışında) çalışmaya izin veriyor ya da tamamen uzak (fiziksel ofis olmadan), bu nedenle iletişim ve işbirliği için çevrimiçi araçlara güveniyorlar.

Mobilci.Net’de, IRC Sohbet popüler bir araç olan UnrealIRCD adlı bir sohbet uygulaması kullanıyoruz.  Sohbetlerimiz, ekipleri, kısa projelerde çalışan grupları ve ortak ilgi alanlarına sahip çalışanları bir araya getiren farklı amaçlara sahip yüzlerce kanalda gerçekleşir. En sevdiğim kanallardan bazıları #sohbet, #mobilci, #radyo, #oyun ve #oxm.

Çevrimiçi sohbet, insanların uzun mesafelerde birbirleriyle iletişim kurmasını sağlamakla kalmaz, aynı anda birden fazla konuşmaya da olanak tanır. Aynı anda iki sohbette olabilirim, biri yazılım mühendislerinin bir sorunu ayıkladığı, diğeri ise içerik oluşturucuların pedagojik en iyi uygulamaları tartıştığı.

Ancak çevrimiçi sohbet, yüz yüze görüşmelerle aynı şey değildir. Birbirimizin seslerini duyamıyoruz ya da birbirimizin yüz konuşmalarını göremiyoruz, bu yüzden insanlarda binlerce yıl içinde gelişen sosyal ipuçlarını kaçırıyoruz. Ancak ifadeler ve emojiler sayesinde küçük yüzleri konuşmalarımıza geri getirebiliriz ve bu, mesajlarımızın ardındaki duyguları aktarmaya yardımcı olabilir ve diğer insanlarla iletişim kurmanızda esnek davranır bu yüzden emoji hayatın vazgeçilmezidir

🙂 😆😉😂😞🤔😀

🤔 Ve şimdi düşünen yüz için harika bir zaman. Sosyal ipuçlarının eksikliğinden dolayı çevrimiçi iletişimde hiç yanlış anlaşılma oldu mu? Arkadaşlarla, sınıf arkadaşlarıyla veya iş arkadaşlarınızla çevrimiçi sohbet etmenin başka dezavantajları var mı?

Şu Konular belki ilginizi çeke bilir :


Radyolu Sohbet Odalarımız

Konuya henüz yorum yapılmadı.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir