Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Genel Chat Mobil Sohbet
mobil sohbet
3 Yorum
3.347 görüntüleme
Mobil Sohbet

Mobil Sohbet

Mobil sohbet odaları başlığıyla sizlere yazdığım makalem içerisinde neler olup bittiği ve mobil sohbet hakkında bilgiler olacaktır. Öncelikle mobil Chat nedir? Mobil chat odaları ile mobil chat odaları aynı mıdır? İçerisine nasıl girilirse mobil sohbet olur?

Siz değerli kullanıcılarımıza mobil Chat odaları hakkında her şeyi detaylı bir şekilde anlatacağım. Fakat önceliğimiz mobil sohbet odalarının da içerisinde bulunduğu mirc programları olacaktır. Mirc programlarını önce anlatma sebebimiz mobil sohbet odalarının içerisinde besleniyor olmasıdır.

Mirc siteleri yada mirc programları olarak iki adlandırmayı da kullanabilirsiniz. Bu programlar ülkemizde ilk olarak bin dokuz yüz doksan sekiz-dokuz (1998/1999) yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana içerisinde bay ve bayan binlerce kullanıcılar ağırlamaktadır.

Kurulduğu yıllar sadece masaüstü, leptaplar ile yapılan web sohbetler daha sonrasından akıllı cep telefonlarının çıkmasıyla akıllı cep telefonlarla sohbete de dönmüştür. İnsanların en kolay ulaşım sağladığı akıllı cep telefonları her zaman ceplerinde taşımaları çok rövanş görmesini sağlamıştır.

Akıllı cep telefonlarının çıkmasıyla ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde yoğun ilgi ve talep görmüştür. Yoğun ilgi ve talep görmesinden dolayı sohbet siteleri sahipleri içerisini hızla mobil uyuma çevirdi. Haddinden fazla talep görmesinin bir sebebi de akıllı cep telefonlarının bilgisayarla aynı işlev görmesi olmuştur.

Hatta cep bilgisayar olarak dahi kullanılabildiğini özellikle belirtmek isterim. Akıllı cep telefonları çıkmasıyla sohbet siteleri içerisine girişlerin yoğunluğu bilgisayarlardan bitmiş ve mobil girişlere dönmüştür. Sizlerin hatta dünyada herkesin iyi bildiği üzere akıllı cep telefonlarına ülkemizde ve dünya genelinde mobil adlandırılması verilmiştir.

Akıllı cep telefonlarına mobil adlandırılması verilmesi sebebiyle insanlar akıllı cep telefonları ile google üzerinden arayışa geçtiklerinde arayışlarının başına mobil eki ekliyorlar. İnsanların arayışlarının başına mobil eki ekleyerek arayışa girmelerinin asıl sebebi ise karşılarına çıkacak olan farklı sohbet sitelerinin mobil uyumlu olması içindir.

Mobil Chat

Mobil chat odaları yada mobil Chat siteleri olarak arama motorlarında arayışa geçen kullanıcılarımız aslında mobil sohbet ile aynı arayışlarda olanlardır. Kimileri bunun farkındayken kimilerinin ise hiç haberi yoktur.

Aynı eş anlamları taşıyan sohbet ve Chat odaları kelimesinin arayışlarınız üzerinde karşılarınıza çıkacak olduğu siteler kesinlikle aynı yada benzer siteler olacaktır. Mobil chat odaları yada mobil chat odaları olarak ayrı ayrı odalar olarak gözükse de içerisine girdiğinizde aynı yüzler ile karşılaşacaksınız.

İnsanların mobil chat ve mobil chat odaları olarak giriş yaptıkları siteler aslında bizlerin yıllardır masaüstü, leptap bilgisayarlar ile kullandığımız normal sohbet siteleri olmaktadır. Aslında mobil chat odaları ve mobil chat odaları olarak herhangi bir site yada siteler yoktur.

Normal sohbet sitelerinin içerisini mobil uyuma geçirmesine, insanların da normal sohbet kanallarına akıllı cep telefonları ile girmelerine ve akıllı cep telefonları ile sohbet etmelerine mobil sohbet yada mobil chat deniliyor. Sohbet siteleri içerisine ilk kez girecek olan kullanıcılarımız bunları pek bilmez, bu sebep ile anlatıyorum.

Mirc siteleri içerisine ilk kez girecek olan kullanıcılarımızın girmeden önce sizler için özellikle yazılmış makalemi okumaları çok faydalı olacaktır. Üstelik bu makalem içerisinde sizlere anlattıklarım sadece tek bir seferlik değildir. Ömür boyu mirc siteleri, sohbet siteleri kullandığınız sürece sizlere faydalı olacaktır.

Her makalemizde sizler için faydalı yazılar yazıyoruz. Eski chat siteleri kullanıcıları için belki komik yazılar gelebilir. Fakat sohbet ve chat odaları içerisine ilk kez girecek olan her kullanıcılarımıza bu makalemiz faydalı olacaktır. Bu tarz yani mobil sohbet odaları olduğu gibi sohbet sitemiz içerisinde onlarca chat kanalları bulunuyor.

mobil sohbet

mobil sohbet

Bedava Mobil Sohbet

Bedava mobil chat odaları olarak arama motorlarında yani google üzerinde arayışa geçenler akıllı cep telefonları ile ücretsiz, parasız, bedava mobil chat yapmak isteyenler olmaktadır.

Parasız sohbet siteleri olarak bilinen yıllardır kullanıcılarına gerek masaüstü gerek ise mobil chat imkanı sağlayan mobilci.net sohbet sitesi olmaktadır. Mobilci.net sohbet sitesi kurulduğu günden bu yana ülkemize olduğu gibi dünya geneline tamamen ücretsiz bedava sohbet odaları sunmaktadır.

Ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde kullanıcıları tarafından bedava sohbet siteleri olarak tanınmıştır. İnsanlar parasız bedava bir şekilde akıllı cep telefonları ile mobil chat odaları yapmak istediklerinde kesinlikle ilk tercihleri mobilci.net sohbet sitesi oluyor.-
Şu Konular belki ilginizi çeke bilir :


Konuya ait 3 YORUM bulunmaktadır.
 1. Avatar for Cemil
  Cemil Yanıtla

  Cok guzel ve aciklayici bir yaz olmus tebrikler

 2. Avatar for Murat
  Murat Yanıtla

  güzel bir yazı olmuş herkeze tavsiye ederim okumalarını

 3. Avatar for Mert gunok
  Mert gunok Yanıtla

  Cok güzel aydinlatici bir makale olmus tesekurler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir