Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Konya Sohbet Konya Sohbet
6 Yorum
görüntüleme
Konya Sohbet

Konya Sohbet

Konya Sohbet Odaları içerisinde binlerce Konyalı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine Arkadaş arıyor. Üstelik Konya Sohbet Odaları içerisinde sadece Konya değil Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar odalar içerisinde kendilerine Konyalı arkadaş arıyor. Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayışlarında olan kullanıcıların %80 ‘i Mobil Sohbet olarak bağlanıyor ve Sohbet ediyor.

1990 ‘lardan günümüze kadar gelen mirc Sohbet Odaları kullanıcılarına kolaylık olması için Sohbet‘i Mobile taşıyarak Mobil Sohbet olarak kullanıcılarına tanıttı. Konya Sohbet Odaları içerisinde ki Konyalı kullanıcılar bilir fakat farklı illerden Konya Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Konyalı arkadaş arayışında olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Sohbet Odaları içerisinde Konyalı kullanıcılar ile Sohbet ederken yabancılık çekmeyelim.

Konya Sohbet Odaları

Konya Hakkında

Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehridir. 31 ilçeden oluşur. Konya İl Nüfusu: 2.250.020’dir. (2020)  Trafik plaka numarası 42’dir. 1875’te kurulan Konya Belediyesi, 1987’de çıkarılan 3399 sayılı yasa gereğince “büyükşehir” statüsüne kavuşmuş olup 1989’dan beri belediye hizmetleri bu statüye göre yürütülmektedir. 2014’te 6360 sayılı kanun ile büyükşehir belediyesinin sınırları il mülki sınırları oldu.

Ekonomik açıdan Türkiye’nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan Çatalhöyük, 2012 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Şehir Anadolu Selçukluları’nın ve Karamanoğulları’nın başkentliğini yapmıştır. Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden birisidir. Anadolu Kaplanları’ndandır. Şehrin futbol takımı Konyaspor’dur. Yöresel yemekleri Etliekmek, Bamya Çorbası, Mevlana böreği, Yağ Somunu, Tirit, Konya Pilavı, Sac arası ve fırın kepabı’dır. Konya’nın simgeleri Mevlana Müzesi (Kubbe-i Hadrâ), çift başlı kartal’dır.

Coğrafya

39.000 km²’lik yüz ölçümü ile Türkiye’nin en geniş ili olan ve Orta Anadolu yaylası üzerinde Ankara, Aksaray, Niğde, Mersin, Karaman, Antalya, Isparta, Afyon ve Eskişehir illeri ile komşu olan Konya, 36° 22′ ve 39° 08′ kuzey paralelleri ile 31° 14′ ve 34° 05′ doğu meridyenleri arasında yer alır. Başta büyük ilçeleri Ereğli, Beyşehir, Akşehir’dir. Toplam 31 ilçesi vardır. Konya büyükşehir nüfusu 2011 sonu itibarıyla 1.387.870 olup Türkiye genelinde 7. sıradadır. İl genelinde ise 2.250.020 olan nüfusuyla Konya ili Türkiye’nin en kalabalık 7. ilidir.

Konuya ait 6 YORUM bulunmaktadır.
 1. Narsit Cevapla

  Çok güzel bir ortam kurmuşsunuz, gerçekten keyif alarak chat yapıyorum. Oyun kanallarına biraz kendimi fazla kaptırıyorum Radyo da ki harika diceyleriniz sayesinde. Emeklerinize sağlık, muazzam bir site.

 2. aFa Cevapla

  Arkadaşlık siteleri içerisinde en samimi, en güzel insanları burada tanıdım. Arkadaş sitelerinde boşa vakit harcamışım, bundan sonra en iyi arkadaşlık sitesi Mobilci.Net adresindeyim.

 3. Acelya Cevapla

  Türkiye’nin en kalabalık mobil sohbet sitesi Mobilci.Net gerçekten çok güzel. Mobil sohbet odaları çok kalabalık ve her daim sohbet sitesi aktif

 4. Banu Cevapla

  Mobilci.Net sunucusunda en iyi turk sohbetleri yapılıyor, yeni insanlar tanımanın yanında sohbet odalarında ki geyik muhabbetler çok iyi.

 5. Acelya Cevapla

  islami sohbet alanındada geniş bir yelpazeye sahip mobilci.net

 6. aFa Cevapla

  Çok güzel bir ortam kurmuşsunuz, gerçekten keyif alarak chat yapıyorum. Oyun kanallarına biraz kendimi fazla kaptırıyorum Radyo da ki harika diceyleriniz sayesinde. Emeklerinize sağlık, muazzam bir site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0:00
Çalan :