Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Genel Chat Sivas Sohbet Odaları
sivas sohbet
0 Yorum
497 görüntüleme
Sivas Sohbet Odaları

Sivas Sohbet Odaları

Sivas Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Sivaslı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Sivas Sohbet Odaları içerisinde sadece Sivaslı kullanıcılar değil. BizdeSohbet Odalarına dileyen ve isteyen herkesin girebileceğini bilmenizi isteriz.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Sivaslı arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Sivas Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Sivas Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Sivas iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Sivas Sohbet Odaları içerisinde ki Sivaslı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Sivas Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Sivaslı bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Sivas Sohbet Odaları içerisinde Sivaslı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim. Unutmayın ki BizdeSohbet Odaları bulunmaktadır.

Sivas Chat Siteleri

İlimiz Hakkında

Sivas, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilidir. Sivas ili, Mezopotamya ve arasında kervanların geçtiği bölgede olduğu için, Selçuklular döneminde tüccarların ziyaret ettiği bir merkez haline gelmiştir. Türkiye’de Konya’dan sonra en çok Selçuklu eserinin bulunduğu il Sivas’dır. 13. yüzyıla ait Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese ve Mavi Medreseleri çini sanatı açısından mutlaka görülmeye değer yerlerdir. Ulu Camii ise 1100 yılında inşa edilmiştir. Ayrıca Sivas, Türkiye’nin yüz ölçümü açısından en büyük ikinci ilidir. 2020 sonu TÜİK verilerine göre İl nüfusu: 635.889, merkez nüfusu: 382.520’dir.

Sivas Kızıldağdan doğan Kızılırmak, Köse Dağından doğan Yeşilırmak ve yine Köse Dağından doğan Fırat’ın en önemli kollarından biri olan Karasu Nehri, Sivas ili sınırları içinde doğmaktadır. Sivas coğrafi açıdan kıraç, yeşili az, sert iklimli bir yerdir. İkliminin elverdiği ölçüde yetiştirilebilen ancak tahıl ürünleri, şeker pancarı, patates gibi ürünlerdir.

sivas sohbet

sivas sohbet

Türk Kurtuluş Savaşının temellerinin atıldığı, Selçuklu devrinin dev eserleriyle süslü, yüz ölçümü bakımından Konya’dan sonra ikinci sırada yer alan bir ilimiz. Sivas ili topraklarının büyük kısmı İç Anadolu’nun yukarı Kızılırmak bölümünde diğer kısımları ise Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde olup, 35° 50’ ve 38° 14’ doğu boylamları ile 38° 32’ ve 40° 16’ kuzey enlemleri arasında yer alır.

İç Anadolu Bölgesi, Doğu Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinde ilçeleri ve kültür zenginliği, iklim farklılığı bulunan ve sahip olduğu değerleri ile önemli bir coğrafi konuma sahiptir. Kuzeyinde Ordu, kuzeybatısında Tokat doğusunda Erzincan, kuzeydoğusunda Giresun, batısında Yozgat, güneybatısında Kayseri, güneyinde Malatya ve Kahramanmaraş ile çevrilidir.


Şu Konular belki ilginizi çeke bilir :Radyolu Sohbet Odaları

Konuya henüz yorum yapılmadı.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir