Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Genel Chat Sakarya Sohbet
sakarya sohbet odaları
0 Yorum
387 görüntüleme
Sakarya Sohbet

Sakarya Sohbet

Sakarya Sohbet Odaları içerisinde binlerce Sakaryalı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Sakarya Sohbet Odaları içerisinde sadece Sakarya değil. Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar Ücretsiz Sohbet Chat yapıyor, kendilerine Sakarya ilinden arkadaş arıyor. Sohbet Odaları içerisinde ki kullanıcılar Ücretsiz Sohbet Chat yaparak kendilerine arkadaş arayışlarındalar.

Sohbet Odaları içerisine bağlanarak Sohbet ederek arkadaş aramanız için üye kaydı, şifreleme, kayıt gibi bir zorunluluğu da yoktur. Üye kayıt olmadan şifresiz bir şekilde misafir nickleri ile veya takma adlarınızı kullanarak Sohbet Odaları içerisine bağlanabilir yeni Ortam yeni Arkadaşlar edinebilirsiniz. Sakarya Sohbet Odaları içerisinde Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar olsa dahi farklı illerden olan kullanıcı yoğunluğu Sakarya iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Sakaryalı kullanıcılarımız Sakarya ilimiz hakkında yeterince bilgilere sahiptir. Fakat farklı illerden olup da Sakarya Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Sakaryalı arkadaş arayışları içinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım.

sakarya sohbet odaları

sakarya sohbet odaları

Sakarya Hakkında

Coğrafya

İlin topoğrafyası üç ana kısımda incelenir: 1. Kuzeydeki alçak tepelik alanlar, 2. Orta kısımda Adapazarı ovası düzlüğü, 3. Güneyde engebeli dağlık alanlar. Kuzey Anadolu Fay hattının kuzeyinde olmak üzere, batıdan Kocaeli platosu Sakarya nehrine kadar ilerler. Çam Dağı kütlesi hariç kuzey Kısımlar Kocaeli platosunun devamı durumundadır.

Adapazarı ovası (Akova) Sakarya nehrinin taşıdığı alüvyonlarla oluşmuştur. İzmit körfezi ve Sapanca Gölünün devamı olan Adapazarı ve Düzce ovaları tektonik oluşumlu ovalardır. Ovada 400 metreye kadar alüvyon çökeller yer alır. İl topraklarının %34’ü ovalar, %44’ü platolar, %22’si dağlar tarafından oluşturulur.

İklim

Sakarya ilinin Karadeniz kıyılarında Karadeniz iklimi, güney kısmında Marmara tipi Akdeniz iklimi etkilidir. Kuzeyde Fındık yetiştirilirken, güney ilçelerinde bir kısmı zeytin bahçesi olan meyve bahçeleri yaygın olması bunun göstergesidir. İl merkezinin güneyinde yer alan Samanlı dağları ve Keremali dağları Karadeniz iklim etkisinin güneye ulaşmasına engel olur.

İlin güney bölümüne İznik Gölü yönünden Akdeniz hava kütleleri ulaşır. Yağış Kuzeyden güneye doğru azalır: Karasu’da 1000 mm, Merkezde 840 mm, Geyve’de 600 mm’ye düşer. Hakim rüzgâr yönü KKB’dır. Bağıl nem ortalaması %72’dir.

Yıllık sıcaklık ortalaması 14,2 °C’dir. Ocak ayının fazla soğuk olmaması (5.9 °C), Temmuz sıcaklıklarının yüksek olamaması (23.3 °C), yıllık sıcaklık farkının düşük olması (17.4 °C), Karadeniz iklimi etkisindendir. Yağışın mevsimlere dağılışı: %31 kışın, %26 sonbahar, %22 ilkbahar, %21 yaz. Bu dağılım Karadeniz yağış rejiminin özeliklerini yansıtır. Yağışın %95,9’u normal, %3,7’si sağanak şeklindedir. Yıllın 133 günü yağışlıdır.

Şu Konular belki ilginizi çeke bilir :Radyolu Sohbet Odaları

Konuya henüz yorum yapılmadı.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir