Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Genel Chat Kürt Sohbet Odaları
kürtçe sohbet
0 Yorum
866 görüntüleme
Kürt Sohbet Odaları

Kürt Sohbet Odaları

Kürt Sohbet Odaları başlıklı yani adlı makalem siz değerli kullanıcılarımıza özel olarak yazılmıştır. Sizlere Kürt sohbet odaları ve dahasını anlatacağım.

Konumuza başlamadan önce sizlere sohbet siteleri hakkında genel bilgiler vereyim. Sohbet siteleri yada Chat siteleri olarak bilip yıllardır kullandığınız kanallar aslında mirc programları olmaktadır. Mirc sohbet odaları olarak da günümüz de kullanılan programlar bin dokuz yüz doksan altı (1996) yılında kurulmuştur.

Mirc programları içerisinde sadece sohbet ve Chat ile sınırlı kalmıyor. Canlı radyo, oyun ve yarışma gibi kanalları da içerisinde barındıran programlar olmaktadır. Ülkemizde ilk olarak Chat adı altında arkadaşlık sohbet odaları sağlayan platformlar olmaktadır.

kürt sohbet

Kürt sohbet

Mirc programları içerisinde canlı radyo, oyun, yarışma kanalları olmasına rağmen sadece sohbet ve Chat siteleri olarak duyulmasının sebebi elbette var. Sohbet ve Chat siteleri olarak duyulmasının en büyük faktörü ise mirc sohbet siteleri kurulduğu yıllar ülkemizde arkadaşlık sitesi yoktu.

Ülkemizde arkadaşlık sitesi olmamasından dolayı ve insanların en çok ihtiyaç duydukları temel ihtiyaç gibi aradıkları bir şeyin arkadaşlık sitesi olmasıdır. İnsanlar mirc programları içerisinde sohbet ve chat kanallarında sohbet ederken aynı zamanda yeni arkadaşlar, yeni ortam ediniyorlar.

Mirc programları içerisinde insanlar sohbet ve chat kanalında farklı illerden insanlarla sohbet ederken arkadaş oldukları için ülkemizde arkadaşlık sohbet odaları olarak tanınmıştır. Canlı radyo, oyun ve yarışma kanalları mirc programları içerisinde çok fazla rövanş görmediği için pek önemsenmemiştir.

Tam olarak da bundan dolayı sohbet siteleri olarak dilden dile gezmiştir. Sizleri yazdığım makalem ile sıkmak istemiyorum. Ondan sebep bu kadar sohbet siteleri hakkında verdiğim bilgiler ile bu konuyu kapatarak asıl konumuza geçiş yapmak istiyorum. Konumuz olan Kürt sohbet odaları hakkında sizlere bilgiler vermeye başlıyayım.

Kürt chat odaları içerisinde kimler var ve Kürt sohbet odaları içerisine girmeniz için Kürt olmanız gerekiyor mu bakalım. Kürt sohbet odaları içerisinde bay/bayan binlerce Kürt kullanıcılarımız bulunuyor. Fakat Kürt sohbet odaları içerisine girmeniz için Kürt olmanız kesinlikle gerekmiyor.

Kürt Chat Siteleri

Kürt sohbet odaları veya Kürt Chat siteleri içerisinde sadece Kürt kullanıcılar olmayacaktır. Farklı kökenlerden Laz, Manav, Macır, Hemşinli, Yörük, Abaza, zırvalı gibi kullanıcılar da Kürt sohbet odaları içerisinde bulunuyor.

Farklı kökenlerden olup da Kürt sohbet odaları içerisinde bulunan kullanıcılar kendilerine Kürt arkadaş arayışında olmaktadır. Sizlerinde bildiği üzere insanlar illaki kendi kökenlerinden arkadaş arayışları ile sınırlı kalmıyor. Bazı insanlar illaki şu millet olacak, ben şu milletten olan kişi ile evlenirim gibi düşünmekteler.

Kürt sohbet odaları içerisinde de farklı kökenden, farklı yöreden olan bay veya bayan kullanıcılar oldukça çok bulunmaktadır. Anlayacağınız Kürt sohbet odaları içerisine girmeniz için Kürt olmanıza kesinlikle gerek yoktur. Lakin eğer ki Kürt değilseniz sohbet odaları içerisinde ki arkadaş arayışlarınızın Kürtler olması gerekmemektedir.

Aksi taktirde Kürt sohbet odaları içerisinde ki arkadaş arayışlarınız Azeri, Türk, Çerkez ve farklı etnik kökene sahip sohbet arkadaşları edine bilirsiniz Çünkü Kürt sohbet odaları içerisinde ne kadar farklı yöreden insanlar olsa dahi farklı yöreden olan kullanıcılar kendilerine Kürt arkadaş arayışı içerisinde olmalarına rağmen sohbet sitemize girip farklı yöreden ve etnik kökenden insanlarla tanışıp arkadaşlık kurabilmektedirler sohbet sitemizin amacı ayrımcılık yapmadan her etnik kökenden insanların bir araya getirip kardeşçe sohbet ortamı sağlamaktır.

Eğer ki Kürt değilseniz sohbet odaları içerisinde ki arkadaş arayışlarınız da Kürtler değilse arkadaş arayışlarınızın farklı yöre ve kültürdeki arkadaşlarımızla tanışabilir ve iletişim kurabilirsiniz

Kürt kullanıcıların olduğu gibi kendilerine Kürt arkadaş arayışında olan kullanıcılar da arama motorlarında Kürt Chat siteleri olarak yazıp aramaktalar. Arama motorlarında yani Google de Kürt Chat siteleri olarak yazıp arayan kullanıcılarımızın karşılarına birden çok farklı sohbet siteleri çıkacaktır.

Kullanıcılarımızın karşılarına çıkacak olan farklı sohbet siteleri içerisinde Kürt kullanıcılar için özel olarak Chat kanalları barındıran siteler olacaktır. Farklı sohbet siteleri arasında içerisinde Kürt kullanıcılar için özel olarak Chat kanalları barındıran sitelerden biri ise Mobilci.net sohbet sitesi olmaktadır. Mobilci.net sohbet sitesi kullanıcılarına kurulduğu günden bu yana kesintisiz sohbet odaları sağlamaktadır.

kürt sohbet odaları

kürt sohbet odaları

Mobil Kürt Sohbet Odaları

Mobil Kürt sohbet odaları olarak arama motorlarında arayışa geçen kullanıcılarımız akıllı cep telefonları ile Kürt sohbet odalarına girmek isteyenler olmaktadır.

Akıllı cep telefonlarına sizlerin de bildiği üzere ülkemizde ve dünyada mobil adı verilmiştir. Akıllı cep telefonları çıkmasıyla ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde yoğun ilgi ve talep gördü. Yoğun ilgi ve talep görmesinden dolayı sohbet siteleri sahipleri içerisini hızla mobil uyuma çevirdi.

Mobil uyuma geçen normal sohbet siteleri dünya genelinde kendilerine mobil sohbet odaları ve mobil Chat odaları olarak tanıtmaya başladı. Akıllı cep telefonları çıktığı günden beri insanların hayatının vazgeçilmez bir parçası oldu. Sebebini de illaki biliyorsunuz ama sizlere kısaca anlatayım.

Akıllı cep telefonları insanların yıllardır masaüstü ve leptap bilgisayarlar ile yaptıkları işleri kolayca yapabilmektedir. Bu konuya da tam konumuz ile ilgili bir örnek verebilirim. İnsanlar sohbet siteleri içine yıllarca masaüstü ve laptop bilgisayarlar ile girmekteydiler.

Akıllı cep telefonları çıkmasıyla masaüstü ve laptop bilgisayarlara ihtiyaç duymayan kullanıcılarımız artık akıllı cep telefonları ile girerek mobil sohbet yapmaktalar. Mobil sohbet odaları veya mobil chat odaları olarak arama motorlarında arayarak girdiğiniz Chat kanalları yıllardır bilgisayarlar ile girdiğiniz odalar olmaktadır.

Aksini hiç kimse söyleyemez. Yıllardır kullandığımız sohbet siteleri içerisinden hiç bir farkı yoktur demiyorum. İçerisinde ki Chat kanalları ve sizler için verilen tüm hizmetler tamamen aynısıdır. Anlayacağınız mobil sohbet odaları ve mobil Chat odaları olarak sizlere tanıtılan kanallar aslında normal sohbet siteleri olmaktadır.

Normal sohbet siteleri olmasına rağmen sadece ülkemizde değil. Dünya genelinde mobil uyuma geçen siteler neden mobil uyumlu yerine mobil sohbet odaları ve mobil Chat odaları olarak tanıtılıyor sizlere bunu da kısaca anlatayım. Sohbet siteleri içerisini daha sonrasından mobil uyuma geçirdiği için insanların akıllarına mobil sohbet odaları olarak kazımak istemesindendir.

Bedava Kürt Sohbet Odaları

Kürt ve hatta farklı yöreden olup da kendilerine bay/bayan Kürt arkadaş arayışında olan kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz bedava sohbet odaları sağlıyoruz. Sohbet sitemiz içerisinde sizlere sağladığımız tüm Chat kanalları gibi Kürt sohbet odaları bedava olarak hizmet sağlamaktadır.

Chat ve sohbet sitesi olarak kullanıcılarımızın yıllardır kullandığı mobilci.net içerisinde sizlere sağlanan tüm hizmetler bedava sohbet odaları adı altında sunulmaktadır. Mobilci.net sohbet sitesi kurulduğu günden bu yana ülkemize olduğu gibi farklı ülkelerde yaşayan gurbetçi kullanıcılarımıza da bedava sohbet odaları sağlamaktadır.

Sohbet sitemiz içerisinde binlerce kullanıcılar olduğu gibi onlarca da Chat kanalları bulunuyor. Onlarca Chat kanalları içerisinde ülkemizin 81 ilinin şehir sohbet odaları ve hatta farklı ülkelerinde sohbet odaları bulunmaktadır. Chat kanallarımızın her birinin Mobil Kürt sohbet odaları olduğu gibi mobil kanalları bulunmaktadır.

Şu Konular belki ilginizi çeke bilir :


Radyolu Sohbet Odalarımız

Konuya henüz yorum yapılmadı.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir