Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Genel Chat Makara Sohbet Odaları
makara sohbet odalari
9 Yorum
820 görüntüleme
Makara Sohbet Odaları

Makara Sohbet Odaları

Makara sohbet odaları olarak siz değerli mirc kullanıcılarımıza açtığımız makalem içerisinde neler olup bittiğini anlatacağım. Fakat makalemizin konusu olan makara sohbet odaları içerisini anlatmaya başlamadan önce sizlere sohbet ve Chat siteleri hakkında genel bilgiler vermek istiyorum.

Sohbet ve Chat siteleri farklı ülkeleri bilmem lakin bizim ülkemizde ilk olarak bin dokuz yüz doksan altı yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana içerisinde onlarca Chat kanalları barındırmaktadır. Onlarca Chat kanalları arasında ülkemizin 81 ilinin şehir sohbet odaları baş köşede bulunmaktadır.

Daha sonrasında sohbet, muhabbet, zurna, gibi genel Chat kanalları bulunmaktadır. Genel Chat kanallarından kastımız içerisinde ülkemizin 81 ilinden olduğu gibi dünyanın da çeşitli ülkelerinden kullanıcıların bulunduğu odalar olmaktadır.

Tabi ki de sohbet siteleri kurulduğu yıllar gurbetçi kullanıcılarını es geçmemiştir. Gurbetçi kullanıcılar içinde özel olarak Chat kanalları bulunduruyor ve gurbetçi kullanıcıların Vatan, Millet, ülke hasretlerini azda olsa gidermektedir. Gurbet sohbet odaları olarak ise dünyanın bütün ülkelerinden gurbetçileri bir araya toplamaktadır.

Şehir sohbet odaları barındırma sebeplerinden en önemlisi ise insanların bulundukları, yaşadıkları illerden kendilerine yeni arkadaşlar edinmesini kolaylaştırmaktır. Bazı kullanıcılar illa ki bulundukları, yaşadıkları illerden kendilerine yeni arkadaş yeni ortam aramaktadır.

Gurbet sohbet odaları ise yukarıda ki satırda bahsettiğimiz şehir sohbet odaları ile aynı örneği sunabiliriz. Sohbet siteleri içerisinde her türlü insanları ağırlayan güzel bir platformdur. Fakat güzel kullanmasını bilene güzel olduğunu da belirtmek isterim.

Bazı kullanıcılar kendilerine eş, dost ve arkadaş arayışında olduğu gibi bazı kullanıcılarımız ise sohbet siteleri içine sadece makara yapmak için girmekteler. Makara sohbet odaları adı ile sunulan oda genel olarak her ilden, her bölge içerisinden ve her ülkeden insanların bulunduğu makara gırgır yapmak amaçlı kullandığı kanallardır. Sohbet odaları içerisine girmeniz için özellikle bir il, bölge yada ülkeden olmanıza gerek yoktur.

makara sohbet odalari

makara sohbet odalari

Makara Chat Siteleri

Ülkemizin 81 ilinden olduğu kadar dünyanın da çeşitli ülkelerinden bay/bayan kullanıcılar arama motorlarında makara chat siteleri olarak yazıp aramaktalar. Bu tarz arayışa geçen kullanıcılar eş, dost ve arkadaş beklentileri olmadığı için sadece makara amaçlı sohbet siteleri kullanmaktalar.

İnsanların arasında pozitifler olduğu gibi negatif insanlar da bulunuyor. Negatif insanlar pek sohbet ve chat yapmak istemezler. Fakat pozitif olan insanlar genellikle sürekli makara gırgır şamata yapmak ister. Makara chat siteleri olarak arayışlara geçen kullanıcılarımızın karşılarına birden çok farklı sohbet siteleri çıkacaktır.

Arama motorlarında yani Google üzerinden enerjilerini sohbet ile atmak isteyen kullanıcılar sürekli makara sohbeti yapmak isterler. Bu yüzden ise Google üzerinden arayışa geçerken makara sohbet odaları olarak sıklıkla aranıyor. Aranan kelimeler arasında sıklıkla gözüken makara Chat siteleri yada makara sohbet odaları olmaktadır.

Kullanıcılarımızın google üzerinden arayışları sonucunda karşılarına çıkacak olan sohbet siteleri genellikle içerisinde makara gırgır yapılacak chat kanalları barındıran siteler olmaktadır. Makara sohbet odaları barındıran siteler arasında ise sıralamada karşınıza çıkacak olan sitelerden biri ise mobilci.net sohbet sitesi olmaktadır.

Mobilci.net sohbet sitesi kullanıcılarına kurulduğu günden bu yana arkadaşlık sohbet odaları hizmeti sağlamaktadır. Üstelik bazı sohbet siteleri gibi ücret, para talep etmemektedir. Bedava sohbet odaları olarak ülkemize olduğu gibi kurulduğu günden bu yana dünyanın bütün ülkelerine hizmet sağlamaktadır.

Mobil Makara Sohbet Odaları

Mobil makara sohbet odaları olarak arama motorlarında yani google üzerinden arayışa geçen kullanıcılarımız genellikle akıllı cep telefonları ile makara yapmak isteyenler oluyor.

Sizlerin hatta tüm dünyanın bildiği üzere akıllı cep telefonlarına ülkemizde ve dünya genelinde mobil adı verilmiş, bu şekilde tanıtılmıştır. Anlayacağınız mobil eki sadece arkadaşlık sohbet odaları arayışlarında kullanılmıyor. Akıllı cep telefonları ile herhangi bir arayışa geçen insanlar mobil ekini kullanmaktalar.

Örneğin ; akıllı cep telefonları ile oyun oynamak isteyen kullanıcılar ise karşılarına çıkacak olan oyun sitelerinin mobil uyumlu olması için mobil oyun siteleri olarak arayışa girmekteler. Mobil makara sohbet odaları ise yukarıda ki satırda bahsettiğim cümleme tam olarak örnektir.

İnsanlar akıllı cep telefonları ile makara sohbet yapmak istediklerinde mobil makara sohbet odaları olarak arayışa giriyor ki karşılarına çıkacak olan sitelerin önceden mobil uyumlu olması içindir. Mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak bildiğiniz siteleri aslında yıllardır masaüstü ve laptop bilgisayarlar ile kullanılan normal sohbet siteleri olmaktadır. Mobil uyumlu olduğu için sizlere mobil sohbet ve mobil Chat siteleri olarak tanıtılıyor.

Şu Konular belki ilginizi çeke bilir :Radyolu Sohbet Odaları

Konuya ait 9 YORUM bulunmaktadır.
 1. Avatar for Seckin
  Seckin Yanıtla

  mobil sohbet dedinmi mobilci.net

 2. Avatar for Sansar
  Sansar Yanıtla

  harika bir ortam kurmuşsunuz tebrik ediyorum emeğinize sağlık arkadaşlar

 3. Avatar for Ahmet
  Ahmet Yanıtla

  https://www.mobilci.net görünün güzel bir mobil sohbet sitesi

 4. Avatar for Mavii
  Mavii Yanıtla

  harika bir ortam olmuş sohbet çok kaliteli ve radyo efsane müthişsiniz başarılar dilerim arkadaşlar çok iyi gidiyorsunuz böyle devam edin

 5. Avatar for Gladyator
  Gladyator Yanıtla

  sohbet denilince özellikle bedava sohbet denilince akla gelen ilk yerlerden biri

 6. Avatar for Ece
  Ece Yanıtla

  bedava sohbetin yeni adresi burası olsa gerek

 7. Avatar for Acelya
  Acelya Yanıtla

  sohbet denilince özellikle bedava sohbet denilince akla gelen ilk yerlerden biri

 8. Avatar for Narsit
  Narsit Yanıtla

  mobil sohbet dedinmi mobilci.net

 9. Avatar for CanSu61
  CanSu61 Yanıtla

  bedava sohbetin yeni adresi burası olsa gerek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir