Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Sakarya Sohbet Sakarya Sohbet Siteleri
Sakarya Sohbet Siteleri
0 Yorum
görüntüleme
Sakarya Sohbet Siteleri

Sakarya Sohbet Siteleri

Sakarya Sohbet Siteleri içerisinde bilmenizi isteriz ki ilimize ait tüm ilçerin de Sohbet Odaları bulunmaktadır. Sohbet Odaları adı altında kullanıcılarına yıllardır kesintisiz ücretsiz Arkadaşlık Sitesi sağlamaktadır. Kullanıcılarına ücretsiz bedava Sohbet Chat imkanı sunduğu gibi farklı illerde ki kullanıcılarına da Sakarya ilinden yeni Ortam yeni Arkadaşlar edinme fırsatı sağlıyor.

Sakarya Sohbet Siteleri içerisinde Sakaryalı binlerce kullanıcı olduğu gibi farklı illerden de binlerce kullanıcılar bulunmaktadır. Farklı illerden olan kullanıcılarımızın amaçları ise kendilerine Sakarya Sohbet Siteleri içerisinden yeni Ortam ve yeni Arkadaşlar edinmektir. Sakaryalı kullanıcılarımız bilir fakat farklı illerden olan kullanıcılarımız için ilimizi kısaca tanıtalım. İlimizi tanıtmaya ise Sakarya tarihiyle sürdürelim.

Sakarya Sohbet Siteleri

Sakarya Tarihi

Anadolu birliğini ilk kuran Hititlerle Sakarya’nın da tarihi başlar. İç karışıklıklar sonucunda bölünen Hititlerden sonra bölgede Frigler hakim olmuştur. Frigya hakimiyeti sona erdiğinde bölge Lidyalıların eline geçmiştir. MÖ 6. yüzyılda Pers İmparatorluğu Lidya Krallığı’nı yıkarak Anadolu’ya hakim olmuştur. Makedonya Kralı Büyük İskender MÖ 4. yüzyılda Persleri yenerek Anadolu’ya hakim oldu. Büyük İskender’in ölümünden sonra Bitinya Kralığı bağımsızlığını ilan ederek Sakarya’nın da bulunduğu bölgede hakimiyetini ilan etti. MÖ 1. yüzyılda Roma İmparatorluğu Bitinya Krallığı’na son vererek bölgeyi topraklarına kattı.

Roma İmparatorluğu ikiye bölündüğünde (MS 365), Bitinya bölgesi Bizans İmparatorluğu’na kaldı. İstanbul’u ele geçirmek gayesiyle gelen İslam orduları bölgeyi fethetmişlerdir. Bu hakimiyetler kalıcı olmamıştır. Bölgeye zaman zaman Sasaniler de akınlar düzenlemiştir.

Malazgirt Meydan Muharebesi’nden sonra Kutalmışoğlu Süleyman Şah Sakarya dahil tüm Anadolu’yu kontrol altına aldı. İznik’in başkent olduğu Türkiye Selçuklu Devleti kuruldu. Birinci Haçlı Seferinde İznik’i terk ederek başkenti Konya’ya taşıdı. Sakarya ahalisi yeniden Bizans’ın kontrolüne girdi.

Yapılan kazılar ve bulguların tarihi bilgileri sayesinde; bölgede MÖ 300 ile 395 yılları arasında başkenti Nikomedia (İzmit) olan Romalıların Bitinya eyaleti bulunmaktaydı. Kandıra, Kaynarca, Hendek, Karapürçek ve Taraklı’da rastlanan bazı bulgularca da bölgenin miladın hemen öncesi ve sonrasında Bitinyalıların egemenliğinde yaşadığı kesinleşmektedir. Bölgede inşa edilen Seyifler, Harmantepe, Tersiye, Paşalar, Çobankale, Mekece kaleleriyle, I. Justinianus’un 562 yılında Sakarya Nehri’nin üzerine yaptırdığı Beşköprü önemli tarihi kalıntılardır.

Sakarya Sohbet Siteleri

Sakarya Sohbet Siteleri

Konuya henü yorum yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0:00
Çalan :