Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Bursa Sohbet Bursa Sohbet
10 Yorum
görüntüleme
Bursa Sohbet

Bursa Sohbet

Bursa Sohbet Odaları içerisinde binlerce Bursalı Sohbet ediyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Bursa Sohbet Odaları içerisinde ki kullanıcılar sadece Bursa ilinden değil farklı illerden olup da kendilerine Bursalı arkadaş arayışında olan kullanıcılarımız da var. İnsanlar illa ki bulundukları illerden arkadaş arayacak, illa ki bulundukları illerin Sohbet Odaları içerisine girecek diye bir şart yoktur. Zaten genellemeye baktığımız da insanlar kendilerine bulundukları illerden arkadaşlar bulamadıkları takdirde kendilerine yakın yani bulundukları illere yakın ve sınır illeri tercih ediyorlar.

Unutmayalım ki Sohbet Odaları amacı insanlara yeni arkadaşlar yeni Ortamlar sağlamaktır. Kullanıcıları yeni Ortam içerisine sokan insanların yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayan Sohbet Odaları 1990 ‘lardan günümüze kadar gelmiştir. Farklı illerde arkadaş arayışında olan kullanıcılarımız kendilerini yalnız hissettikleri için kendilerine dertleşecek, içlerini dökecek arkadaşlar arıyor. İnsanları psikologlardan kurtaran psikolog görevi gören Sohbet Odaları tamamen sizlerin menfaatine kurulmuş ve hizmet vermektedir.

Bursa Sohbet Odaları içerisinde ki Bursalı kullanıcılar bilir, fakat farklı illerden olup da kendilerine Bursa Sohbet Odaları içerisinde Bursalı arkadaş arayan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıtmaya ise tarihi ile devam edelim.

Bursa Tarihi

Bursa’da şimdilik bilinen en eski arkeolojik kalıntılar Yenişehir yakınlarındaki Menteşe Höyüğü ve Orhangazi yakınlarındaki Ilıpınar’dan bilinmektedir. Bu arkeolojik buluntu yerlerinin en eski tabakaları yaklaşık 7 bin yıllıktır. Bu tabakalardaki kültür, çanak çömleğin gelişmiş olarak ortaya çıktığı, mimarinin dörtgen planlı, bol miktarda ahşap destekli kerpiç kullanılarak inşa edilmiş yapılardan oluştuğu tabakalardır. Bursa’da David French, Mehmet Özdoğan ve Jacop Roodenberg’in arkeoloji ile ilgili çalışmaları tarih öncesiyle ilgili pek çok yeni bilgi ortaya koymuştur.

Bursa ve civarında MÖ 4000’li yıllardan itibaren çeşitli yerleşimlerin olduğu saptanmıştır; fakat yöreye ait kesin bilgiler MÖ 700’lere dayanmaktadır. Homeros, bölgeden Mysia olarak söz etmektedir. Günümüzde Bursa yöresinde Mysia yerleşmelerini anımsatan iki köy bulunmaktadır: Misi (Gümüştepe) ve Misebolu. Ayrıca Prof. Dr. Semavi Eyice, belgesel yönetmeni Tekin Gün yaptığı yüzey çalışmaları sırasında Kentin 14 km batısında, Çayırköyü’nün 1 km güneybatısındaki “Çayırköy Höyüğü’nün” boyutları da Demirtaş Höyüğü ile aynıdır.

Burada bulunan seramik parçalarında gri, kırmızı, kahverengi ve siyah renkler hakimdir. Bulunan seramik parçalarının önemli kısmı elde yapılmış, çok azı ise çarkta yapılmıştır. Höyüğün en eski buluntusu MÖ. 2700-2500 yılına erken Bronz Çağı’na işaret etmektedir. Bursa, 1204-1261 yılları arasında İznik’e bağlıdır, genelde kale içinde kalmış, fazla büyüyememiştir.

Konuya ait 10 YORUM bulunmaktadır.
 1. Seda Cevapla

  çok kaliteli ender bulunan bir yer sohbet ve müzikler harika çok daha iyi olacağınızdan şüphem yok kolay gelsin herkese iyi chatler

 2. Banu Cevapla

  Eski chatciLerden kim kaldı diyorsanız mobilci.net sunucusunu kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

 3. Banu Cevapla

  islami sohbet alanındada geniş bir yelpazeye sahip mobilci.net

 4. Shiver Cevapla

  harika bir ortam olmuş sohbet çok kaliteli ve radyo efsane müthişsiniz başarılar dilerim arkadaşlar çok iyi gidiyorsunuz böyle devam edin

 5. OmerAti Cevapla

  Arkadaşlık siteleri içerisinde en samimi, en güzel insanları burada tanıdım. Arkadaş sitelerinde boşa vakit harcamışım, bundan sonra en iyi arkadaşlık sitesi Mobilci.Net adresindeyim.

 6. Ahmet Cevapla

  Arkadaşlık siteleri içerisinde en samimi, en güzel insanları burada tanıdım. Arkadaş sitelerinde boşa vakit harcamışım, bundan sonra en iyi arkadaşlık sitesi Mobilci.Net adresindeyim.

 7. Ahmet Cevapla

  Arkadaşlık siteleri içerisinde en samimi, en güzel insanları burada tanıdım. Arkadaş sitelerinde boşa vakit harcamışım, bundan sonra en iyi arkadaşlık sitesi Mobilci.Net adresindeyim.

 8. Yeliz Cevapla

  Çok güzel bir ortam kurmuşsunuz, gerçekten keyif alarak chat yapıyorum. Oyun kanallarına biraz kendimi fazla kaptırıyorum Radyo da ki harika diceyleriniz sayesinde. Emeklerinize sağlık, muazzam bir site.

 9. Fatih Cevapla

  Mobilci.Net sunucusunda en iyi turk sohbetleri yapılıyor, yeni insanlar tanımanın yanında sohbet odalarında ki geyik muhabbetler çok iyi.

 10. Sansar Cevapla

  tebrikler arkadaşlar devamlı böyle gidelim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0:00
Çalan :