Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Bizde Sohbet Bizde Sohbet Odaları
Bizde Sohbet Odaları
0 Yorum
51 okunma görüntüleme
Bizde Sohbet Odaları

Bizde Sohbet Odaları

Bizde sohbet odaları başlıklı yani adlı makalem siz değerli kullanıcılarımıza özel olarak yazılmıştır. Sizlere bizde olan sohbet odaları ve dahasını anlatacağım.

Bizde Sohbet Odaları

Bizde Sohbet Odaları

Konumuza başlamadan önce bilmeyenler için sohbet siteleri hakkında genel kültür vereyim. Sohbet ve chat siteleri ülkemizde ilk olarak bin dokuz yüz doksan (1996) yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana içerisinde sohbet ve chat sadece bizde olmaktadır.

Aslında sohbet ve chat siteleri olarak bilip, yıllardır kullandığınız kanallar mirc programları olmaktadır. Sohbet ve chat siteleri diye bir şey yoktur. Mirc programları ülkemizde ilk olarak chat adı altında arkadaşlık sohbet odaları sağlayan platformlardır.

Mirc programları içerisi sadece sohbet ve chat ile sınırlı kalmıyor. İslami soru-cevap, canlı radyo, oyun ve yarışma gibi kanalları da içerisinde barındırıyor. Lakin ülkemizde kurulan ilk sohbet ve chat kanalları barındıran programlar mirc olduğu için adı sohbet ve chat siteleri olarak kalmıştır.

Neden İslami soru-cevap, canlı radyo, oyun ve yarışma gibi adlar ile tanınmadı da sohbet siteleri olarak tanındı. Bu sorununda sizlere açıklamasını kısa bir özet ile yapayım. Mirc programları yukarıda ki satırda belirttiğim gibi ilk olarak ülkemizde sohbet ve chat sağlayan platformlar olmaktadır.

İnsanlar sohbet ve chat yaparken kendilerine kolaylıkla yeni arkadaşlar, yeni ortamlar edinmekte olduğu için adları sohbet ve chat odaları olarak kalmıştır. Sohbet ve chat yaparken insanlara arkadaşlar edinmelerini sağlayan başka platformlar olmadığı için ülkemizde inanılmaz derecede talep görmüştür.

Daha sonrasından resimli ve görüntülü sohbet odaları çıkmasıyla tabi ki mirc programları kullanan kullanıcılar ister istemez azalmıştır. Fakat gerçek sohbet odaları olarak bilinen kanallarda mirc programları olmaktadır. Bizde sohbet odaları ise mircin içinde bulunan kanal değildir.

Çok eski yıllara dayanan bir mazisi falanda yoktur. Bizde sohbet odaları olarak ne bir chat sitesi nede öyle bir kanal vardır. Sohbet sitemiz içerisinde mobilci sloganı olan adlandırmadır. İnsanlara sohbet’in mobilci.net içerisinde olduğunu belirtmek amaçlı bizde sohbet odaları olarak yazılmaktadır.

Bizde Chat Siteleri

Sohbet’in nerede olduğunu bilmeyen bay/bayan kullanıcılarımız arama motorlarında bizde sohbet odaları yada bizde chat siteleri olarak arayışa geçmekteler.

Bizde Sohbet Odaları

Bizde Sohbet Odaları

Arama motorlarında yani googlede bizde sohbet odaları veya bizde chat siteleri olarak arayışa geçen bay ve bayan kullanıcılarımızın karşılarına birden çok farklı sohbet siteleri çıkacaktır. Googlede kullanıcılarımızın karşılarına çıkacak olan farklı sohbet siteleri içerisinde özel olarak bizde sohbet odaları barındıran siteler olmayacaktır.

Yukarıda ki satırda belirttiğimiz gibi zaten böyle bir kanal yada odalar bulunmamaktadır. Taklitçilik, baştan aşağı kopya olan, başkalarının emeklerini çalan insanlar bizde sohbet com sitesi içerisinde barınmaktadır. Başkalarının emeklerini hiçe sayarak yazdıkları yazıları kopyalayarak kendi siteleri için kullanan insanlar emek hırsızları oluyor.

Bizde sohbet odaları olarak sizlere yazdığım makalem tamamen doğal olarak yazılmıştır. Hiç bir kopya, taklitçilik ve emek hırsızlığı bulunmamaktadır. Yazılan makalelere aslında sıradanmış gibi kopyala yapıştır ile insanlara yada googleye sunulmamalıdır. Çünkü googlede insanlar arayışlara girerek aramakta ve kullanmak istemekteler.

Bizde sohbet odaları ile sizlere yazdığım slogan başlığım içerisinde ülkemizin 81 ilinden ve hatta farklı ülkelerden bay/bayan binlerce kullanıcılar bulunuyor. Ülkemizin her iline sohbet ve chat adı altında arkadaşlık sohbet odaları sağladığımız gibi farklı ülkelerde yaşayan gurbetçi kullanıcılarımız içinde hizmet sağlamaktayız.

Üstelik kurulduğu günden bu yana ülkemizde olduğu gibi farklı ülkelerde de bedava sohbet odaları olarak hizmet sağlıyoruz. Mobilci.net sohbet sitesi bundan dolayı ülkemizde olduğu gibi farklı ülkelerde de kullanıcıları tarafından Güvenilir sohbet siteleri olarak tescillenmiştir.

Farklı ülkelere bizde sohbet odaları olarak arkadaşlık sitesi sağlamamızda ki sebep ise yurt dışında yaşayan gurbetçi kullanıcılarımız olmaktadır. Gurbetçi kullanıcılarımızın azda olsa Vatan, Millet hasretlerini karşılamak amaçlı hizmet vermekteyiz. Bizde sohbet odaları içerisine girmeniz için herhangi bir il, bölge yada ülkeden olmanıza gerek yoktur. Dileyen ve isteyen 18 yaşından büyük herkesin girebileceği özgür sohbet siteleri olmaktadır.

Mobil Bizde Sohbet Odaları

Mobil bizde sohbet odaları olarak arama motorlarında arayışa geçen kullanıcılarımız akıllı cep telefonları ile bizde sohbet odaları içerisine girmek isteyenler olmaktadır.

Akıllı cep telefonları ile bizde sohbet olarak yazarak arayışa geçen kullanıcılarımız mobil sohbet ve mobil chat yapmak isteyenler olmaktadır. Sizlerinde bildiği üzere akıllı cep telefonlarına ülkemizde ve dünyada mobil adı verilmiştir.

Akıllı cep telefonları çıktığında ülkemizde olduğu gibi dünyada yoğun ilgi ve talep gördü. Yoğun ilgi ve talep görmesi sohbet siteleri sahiplerini harekete geçirdi. Sohbet siteleri sahipleri içerisini hızla mobil uyuma çevirdi. Akıllı cep telefonlarının dünyada çok yoğun ilgi görmesinin tabi ki sebebi var.

İnsanların yıllardır bilgisayarlar ve fotoğraf makinaları ile yaptığı tüm işleri kolayca yapması en büyük sebeplerden biri olmaktadır. Bunlara bir örnek verecek olursak konumuz olan sohbet siteleri ile örnek verebiliriz. Herkesin iyi bildiği gibi insanlar sohbet siteleri içerisine yıllarca masaüstü, leptap bilgisayarlar ile girerek arkadaş edinmekte ve kendilerine yeni arkadaşlar bulmaktaydı.

Günümüze baktığımızda bilgisayarlar ile sohbet siteleri içerisine giren pek kullanıcımız bulunmuyor. Artık insanlar ceplerinde taşıdıkları akıllı cep telefonları ile kolay sohbet etmekte buna ise mobil sohbet demektedir. Normal sohbet siteleri olmasına rağmen içerisinin sadece mobil uyuma geçmesi ile mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak tanıtılması tesadüf değil.

Mobil uyumlu sohbet siteleri yerine insanlara kolay tanıtım yapmak isteyen sohbet siteleri içerisini mobil uyuma çevirdiğinde mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak tanıtılıyor. İnsanların akıllarına akıllı cep telefonları ile girebileceklerini iyice kazımak için mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak tanıtılmaktadır. Mesela akıllı cep telefonlarınız ile sohbet sitemiz içerisine girdiğiniz de teknoloji harikası olan mobil uyum ile tanışacaksınız.

Bizde Sohbet Odaları

Bizde Sohbet Odaları

Konuya henü yorum yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0:00
Çalan :